Dotazy čtenářů

Proč jsou nutné mezery mezi fošinkami?

Mezery mezi pochozími fošinkami slouží k odvádění vody, ale i drobných nečistot. Zvyšují (a dle zkušeností i výrazně) životnost.

Nebudou dřevěné chodníky smekat?

Smekat budou zejména při námraze. Ale to smekají i jiné materiály (betonová nebo kamenná dlažba). Je tedy nutné využívat nehoblovaný materiál a v místech s větším sklonem a se schody využívat zábradlí.

Jak mají být široké pochozí fošny?

Šíře nemá vliv na kvalitu. Příliš úzké nejsou příliš estetické, u velmi širokých hrozí velké popraskání

Nebudou se dřevěné chodníky časem kroutit?

Tak to záleží zejména na zkušenosti a profesionalitě zhotovující firmy.

Jak se dělají dřevěné chodníky v lese široké?

Při porovnání užitné hodnoty a ceny vychází nejlépe šíře 120 cm. Zde se mohou protijdoucí dobře minout a jsou dostačující pouze dva nosné povaly (hranoly).

Co udělá s dřevěným chodníkem větší vrstva sněhu?

Dřevěné chodníky se využívají i ve vyšších nadmořských výškách, kde dosahuje v některých letech výška sněhové pokrývky až 200 cm. Tlak sněhu je tak 2 000 kg/m2! Pokud bude ale chodník zhotoven řádně a dle dobrého projektu žádné nebezpečí nehrozí.

Proč nestačí ke kotvení horních fošen běžné hřebíky?

Nutné je, aby se využili hřebíky kroucené nebo konvexní (vroubkované). Při běžném provozu dochází k drobnému prohybu a chvění fošen. To způsobuje, že běžné (stavební) hřebíky „vylézají“.

Jak vybrat vhodnou realizační firmu? Na co si dát pozor?

Jak je uvedeno v kapitole „Jak realizovat“ má zhotovení dvě rizika – vlastní montáž, ale i šetrnou dopravu materiálu na místo montáže. – Aby se neudělalo „víc škody než užitku“. Proto nestačí, aby zhotovitelská firma měla pouze zkušenosti s prací se dřevem. Musí se dobře orientovat (často v lesním porostu), mít cit pro konfiguraci terénu, kvalitní nářadí a náčiní. Vhodné a šetrné dopravní prostředky. Proto je při výběru nutné zohlednit zejména zkušenosti a reference.

Nenašli jste odpověď na svůj problém?

Odeslat nový dotaz.

Poslední dotazy

Proč jsou nutné mezery mezi fošinkami?

Mezery mezi pochozími fošinkami slouží k odvádění vody, ale i ....

[celá odpověď]

Proč jsou nutné mezery mezi fošinkami?

Mezery mezi pochozími fošinkami slouží k odvádění vody, ale i ....

[celá odpověď]

Máte dotaz?

Ptejte se zde